I går var der præcis en måned til lille Fleur fylder 2 år. Jeg har længe tænkt over ønsker til hende, men synes faktisk det har været lidt svært... Synes ikke lige jeg er faldet over noget legetøj, hvor jeg tænker – det
må hun bare eje. Jeg har fundet en masse fine ting, men man kan jo ikke blive ved med at købe, bare fordi det er fint. ;)
Derfor er Fleurs ønskeseddel ret praktisk i år. Men det tror jeg nu heller ikke, hun siger noget til...
Selvom det ikke ser ud til, at vi får hverken forår eller sommer i år, må vi hellere få købt nogle sandaler til Fleur. Det gode vejr
må da komme på et tidspunkt.(!)
Af årets modeller er jeg faldet for to af
Bisgaard og
byKiers modeller. Fleur har vinterstøvler fra Bisgaard nu, og vi er yderst tilfredse med dem, så det kunne meget vel blive deres model. De lilla fra byKier er også super fine, men koster alligevel 50 kr. mere, og så kan vi ikke prøve dem på Fleur, inden vi køber dem. Nogle der har erfaring med deres sandaler?
Norlie kjolen er blot én af mange favoritter fra deres nyeste kollektion. Synes simpelthen de laver så smukt tøj, og pasformen er helt perfekt til Fleur.
Sættet med kniv og peeler fra WMF tror jeg, vi vil få meget glæde af. Fleur elsker at være med i køkkenet, så det her vil nok gøre det hele lidt sjovere.
I hvert fald kniven til at starte med.